Неділя, 19.05.2024, 23:27
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Географія

Реклама Google
Меню сайту
Реклама Google
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Австралія


 Офіційна назва - Австралійський Союз (Commonwealth of Australia), Австралія (Australia). Згідно з рішенням уряду від січня 1976 р. за кордоном країна називається Австралія, уряд - австралійським, у країні називається Австралійський Союз і уряд Союзу. 

Географічне розташування - Австралія розташована на Австралійському материку, острові Тасманія та ряді інших малих островів у Тихому й Індійському океанах. З півночі омивається Тіморським та Арафурським морями і протокою Торреса; на сході - Кораловим і Тасмановим морями; на півдні - протокою Басса й Індійським океаном; на заході - Індійським океаном. Австралійському Союзу належать також острови Картьє та Ешмор, острів Різдва, Кокосові острови, острови Херд, Макдональд і Норфолк. 

Площа території - загальна площа Австралії становить 7 682 300 кв. км. У квітні 2008 р. ООН визнала право за Австралією збільшити свою територію на 2,5 млн кв.км.

Кількість населення - 22 млн. осіб (2009 р.).

Столиця - Канберра (Canberra) - 323 тис. осіб.

Адміністративний поділ -  Австралія - федерація, яка включає шість штатів і дві території: Новий Південний Уельс (New South Wales), Вікторія (Victoria), Квінсленд (Queensland), Південна Австралія (South Australia), Західна Австралія (Western Australia), Тасманія (Tasmania), Північна територія (Northern Territory), Австралійська столична територія (Australian Capital Territory).

Інші великі міста: Сідней (4,21 млн. осіб), Мельбурн (3,37 млн.), Брісбен (1,54 млн.), Перт (1,36 млн.), Аделаїда (1,07 млн.). 

Офіційна мова - англійська. 

Релігія: католики - 26%, англікани - 26%, протестанти - 20% (Об'єднана Церква, Союз баптистів, Лютеранська церква і Церква Христа), православні - 4%; іудеї, буддисти, мусульмани.

Грошова одиниця - австралійський долар = 100 центам. 

Національне свято - 26 січня - День Австралії (1788 р.). 

Державний прапор. Державний прапор Австралійського Союзу синього кольору. У верхньому лівому куті розміщений прапор Великобританії - символ приналежності до Австралійського Союзу і Британської Співдружності націй. Синій колір прапора - символ океану, що оточує з усіх боків Австралію. В середині прапора розташоване зображення сузір'я Південного хреста. 6 зірок на прапорі символізують шість штатів Австралійського Союзу. Сім променів зірки означають шість штатів і територію Папуа. П'ятикутна зірка символізує федеральний округ Канберру. Прапор затверджений у 1954 році. 

Державний герб зображений у вигляді щита, який підтримують з двох боків кенгуру і страус Ему; обрамлений квітучими гілками евкаліпта. Щит розділений на 6 частин, кожна з яких вміщує емблему відповідного штату. У верхній частині герба розміщена семикутна зірка, шість променів якої означають 6 штатів, а сьомий - символізує федеральний округ Канберру. Герб у нинішньому вигляді існує з 1912 року. 

Державний гімн був проголошений як національний на основі громадської думки. У 1974 році Австралійське бюро статистики провело опитування, у якому взяли участь понад 60 тисяч австралійців. І 19 квітня 1984 року генерал-губернатор Австралії оголосив про офіційний статус цього гімну. 
Australians all let us rejoice, 
For we are young and free; 
We've golden soil and wealth for toil; 
Our home is girt by sea; 
Our land abounds in nature's gifts 
Of beauty rich and rare; 
In history's page, let every stage 
Advance Australia Fair. In joyful strains 
then let us sing, Advance Australia Fair. 

Beneath our radiant Southern Cross 
We'll toil with hearts and hands; 
To make this Commonwealth of ours 
Renowned of all the lands; 
For those who've come across the seas 
We've boundless plains to share; 
With courage let us all combine 
To Advance Australia Fair. 
In joyful strains then let us sing, Advance Australia Fair. 

Емблема Австралії (квіткова) - Золота акація. Вона була оголошена офіційною національною квітковою емблемою у серпні 1988 р. Золота акація - виткий кущ або невисоке деревце, що росте в низинах відкритого лісу і лісистій місцевості, у Південній Австралії, Вікторії, Новому Південному Уельсі і Території столиці Австралії. 

Членство в міжнародних організаціях - ООН, МБРР, МВФ, СОТ, АТЕС, МФЧХіЧП, ОЕСР та інші. 

Домен - .au.