Понеділок, 20.05.2024, 00:05
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Географія

Реклама Google
Меню сайту
Реклама Google
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Грузія


Грузія розташована в центральній і західній частині Закавказзя, її сусідами з півночі є Російська Федерація, зі сходу Республіка Азербайджан, з півдня Республіка Вірменія, на південному заході Туреччина. На заході територія Грузії омивається водами Чорного моря. 

Територія країни - 69,7 тис. кв. км. 

Чисельність населення - 4,5 млн. осіб (дані на 2009 р., без Абхазії і Південної Осетії.). З них грузини - 70%, 30% - представники 80 національностей.

Столиця - м.Тбілісі - близько 1,1 млн. жителів (2007 р). 

Інші великі міста: Кутаїсі (241 тис. жителів), найстаріше місто країни і регіональний центр Західної Грузії; Руставі (158 тис.), Батумі (137 тис.), головний порт і нафтовий термінал Грузії; Зугдіді (105 тис.), Чіатура (70 тис.), Горі (70 тис.), Поті (50,9 тис.). 

Адміністративно-територіальний поділ. Країна поділяється на 9 областей, 65 районів і 5 міст республіканського підпорядкування (без Абхазії і Цхінвалі), Аджарська Автономна Республіка.

Офіційна мова - грузинська. 

Релігія. Основна частина віруючих - православні християни (84% населення країни), мусульмани - 9%, католики - 1,5%, і прихильники інших віросподівань - 5,5%.

Грошова одиниця - ларі=100 тетри

Державне свято -  26 травня (1991 р.) - День вiдновлення державної незалежностi Грузії.

Національна символіка Грузії. Національні символи Грузії пов'язані з давніми історичними традиціями. 
Виникнення сучасного національного прапора Грузії датується 25 січня 2004 року, коли був підписаний Указ Президента Грузії "Про встановлення стандартних розмірів і точного зображення Державного прапора Грузії". Сучасний прапор країни являє собою прямокутне полотно білого кольору, в центральній частині якого зображений великий червоний прямокутний хрест, з'єднаний із усіма чотирма сторонами полотна. В прямокутниках, виділених горизонтально-вертикальними рукавами великого хреста, зображені чотири "Болнур-Кацхурі" хрести такого ж кольору. 
14 листопада 1990 року Верховна Рада Республіки Грузія ухвалила окремі закони про державний герб, прапор, гімн, а також про оголошення перехідного періоду в республіці, у зв'язку з чим було внесено поправки в кілька статей конституції. Зокрема статтю 180 викладено в такій редакції: "Державний герб Республіки Грузія являє собою орнаментовану семипроменеву зірку, золотавий орнамент зірки оточений чорною облямівкою. Простір поміж краями - кизилового кольору. У центрі зірки розташований круглий грузинський щит із полем кизилового кольору, на якому зображений Тетрі Ґіорґі на білому коні із золотими копитами. У правій руці він тримає наготований до бою золотий спис із срібним наконечником, а в лівій - щит із золотою смужкою. На Тетрі Ґіорґі - багряні шаровари і взуття золотавого кольору. На ньому лати блакитної барви в сріблясту карту й біла накидка. З-під лат видно сорочку брунатного кольору. Під сідлом коня Тетрі Ґіорґі - тигрова шкура, сідло - золоте, вуздечка - срібна. Над головою Тетрі Ґіорґі сяє восьмипроменева срібляста зірка; праворуч від неї - сріблястий місяць, а ліворуч - золотаве сонце. Уздовж місяця і сонця розміщено по дві восьмипроменеві зірки. Під конем - зображення гірської вершини". 
Стаття 181 гласить: "Державний і національний прапор Грузії являє собою тканину кизилового кольору прямокутної форми, на якій збоку від древка, у верхньому куті, - чорна (вгорі) і біла (внизу) смужки. Співвідношення ширини прапора до його довжини - 3:5, ширина кожної смужки (чорної і білої) дорівнює 1/5 прапора, а довжина - 2/5 довжини прапора". 
28 грудня 1990 року окремими законами затверджено положення про державні символи. Кизиловий колір інтерпретується як символ славного минулого, чорний - трагічних сторінок в історії народу, білий - надії на світле щасливе майбутнє. 
(За матеріалами А.Гречило "Герби новопосталих держав")
Грузія активно працює з багатьма міжнародними організаціями. У 1999 р. стала повноправним членом Ради Європи і СОТ. Грузія була ініціатором розширення ГУУАМ (за рахунок Узбекистану). Вона тісно співпрацює з ООН та ОБСЄ, активно розвиває стосунки з НАТО.