Неділя, 19.05.2024, 22:54
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Географія

Реклама Google
Меню сайту
Реклама Google
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Малайзія

Офіційна назва - Федерація Малайзія - Persekutuan Tanah Malaysiu.

Географічне положення
 - країна розташована в Південно-Східній Азії і складається з двох частин. Західна Малайзія розташована на півдні півострова Малакка й межує на півночі з Таїландом. Омивається водами Південно-Китайського моря на сході й Малаккської протоки на заході. Східна Малайзія розташована на півночі острова Калімантан. Межує: з Брунеєм - на півночі та з Індонезією на півдні та сході. Омивається водами Південно-Китайського моря на півночі й моря Сулу на заході.

Площа території - 329 758 кв. км.

Населення - 26,17 млн. осіб (2007 р.).

Столиця - Куала-Лумпур - Kuala-Lumpur- (федеральна столиця) - 1,448 млн осіб (2007 р.)

Інші великі міста - Іпох (480 тис. осіб), Джохор-Бару (400 тис. осіб), Джорджтаун (270 тис. осіб).

Адміністративний поділ - складається з 13 штатів: 11 штатів - в  західній Малайзії на півдні Малаккського п-ва і 2 штати - у східній Малайзії (на півночі о.Калімантан), 3 федеральні території - Куала-Лумпур, Путраджайя і о. Лабуан.

Офіційна мова - малайська.

Релігія -іслам (суннітського спрямування) -  державна релігія; мусульмани - 55%, буддисти - 30%, дао, індуїсти, християни; у Східній Малайзії практикується шаманізм.

Грошова одиниця - ринггіт(малазійський долар) = 100 сен.

Національне свято - 31 серпня - Національний день (1957 р.).

Національний прапор - пропорції: 1:2. Являє собою полотнище з сімома червоними й шістьма білими горизонтальними смугами. У лівому верхньому кутку розташований кантон темно-синього кольору. У кантоні розміщені: півмісяць і чотирнадцятикутна зірка жовтого кольору. Прийнятий у 1963 р. Тринадцять червоно-білих смуг символізують тринадцять провінцій Малайзії. Темно-синій кантон означає єднання народу країни. Півмісяць - символ ісламу, державної релігії Малайзії. Зірка з чотирнадцятьма променями - символ тринадцяти провінцій і федерального центру. Жовтий колір цих символів - символ влади короля Малайзії. У 1997 р. отримав офіційну назву "Джалур Геміланг" ("Славний смугастий").

Національний герб - на ньому зображені два тигри, що стоять на задніх лапах, - символ хоробрості й сили. Кожен із них однією лапою спирається на жовту стрічку з девізом малайською мовою "В єдності - сила" (девіз повторюється двічі: латиницею і "джаві" - арабізованою писемністю), а іншими підтримує щит. Над щитом - жовті півмісяць і зірка з 14 рівними променями. На щиті зверху - п'ять національних кинджалів - крісів - символ п'яти колишніх нефедерованих малайських князівств (Джохор, Кедах, Перліс, Келантан, Тренггану). Ліворуч на щиті - арекова пальма і зображення мосту над водою - символ штату Пінанг, праворуч - дерево малакка - символ штату Малакка, що раніше входив до колонії Стрейтс-Сетлментс. У центрі - зліва направо однакові за розміром червоний, чорний, білий і жовтий прямокутники - кольори колишніх федерованих малайських князівств: чорний і білий - Пахангу, червоний і жовтий - Селангору, чорний, білий і жовтий - Пераку, червоний, чорний і жовтий - Негері-Сембілан. Внизу ліворуч - символ штату Сабах, праворуч - зображення птаха-носорога - символ штату Саравак, між ними - національна квітка гібіскус (бунга рая).

Національний гімн - "Negaraku". Офіційна назва "Негараку" ("Моя країна") за першою фразою. Музика запозичена з гімну штату Перак, який тепер не виконується. У свою чергу перакський гімн було створено на основі пісні "Теранг Булан" ("Світлий місяць"), складеної султаном Абдуллахом, якого було заслано в 1880-ті рр. англійцями на Сейшельські острови. Пісня перетворилася на гімн Пераку в 1888 р. і вперше в такій якості була виконана під час візиту султана Пераку Ідріса I в Лондон. Актом про Гімн 1968 р. за вияв неповаги до гімну передбачається серйозне покарання. У 1992 р. уповільнений темп гімну замінено на маршовий без зміни тексту. З приходом прем'єр-міністра Абдулли Бадаві повернуто колишній темп гімну.

Членство в міжнародних організаціях - член ООН, МВФ.

Домен - .my.