Неділя, 19.05.2024, 23:12
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Географія

Реклама Google
Меню сайту
Реклама Google
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Нова Гвінея

Офіційна назва - Незалежна держава Папуа – Нова Гвінея - Independent  State of Papua New Guinea.

Географічне положення - держава в Океанії, що займає  північно-східну  і південно-східну частини острова Нова Гвінея і сусідні острови архіпелагу Бісмарка (острови Адміралтейства, Сент-Маттайас, Нова Британія і Нова Ірландія), північну частину Соломонових островів (острови Бугенвіль, Бука і атол Тауу), острови Д'Антркасто, архіпелаг Луїзіада (Лонг-Риф, Тагула, Расселл та інші), а також більш як 200 інших дрібних островів і рифів. Це остання земля в низці островів, що простяглися у бік Австралії від узбережжя Південно-Східної Азії. 
На півночі омивається водами Тихого океану, на північному сході - Новогвінейським морем, на сході - Соломоновим морем, а на півдні - Кораловим і Арафурським морями. Межує з Індонезією на заході (довжина сухопутного кордону близько 820 км), Соломоновими островами на сході (близько 30 км) і Австралією на півдні (близько 160 км до острова Моа, кордони з Австралією і Соломоновими островами морські).

Площа території  - 462, 8 тис.кв. км.

Населення - 6,8 млн. осіб(2010 р.).

Столиця - Порт-Морсбі(Папуа) - Port Moresby - 254 тис. осіб.

Адміністративний устрій - країна розділена на 19 провінцій (включаючи особливий Національний столичний округ Порт-Морсбі, NCD).

Офіційна мова - англійська. Однак у повсякденному спілкуванні канонічний варіант цієї мови використовують не більш як 1-2% населення - набагато ширше поширений місцевий варіант англійської - піджин-інгліш, або ток-пісін. Мовою міжнаціонального спілкування, нарівні з ним, виступає так звана неомеланезійська мова, що вбрала в себе як мовну основу народів Океанії, так і численні запозичення з англійської, німецької, японської і голландської мов. Поширені також мови моту (хірі-моту - практично головна мова прибережної області навколо Порт-Морсбі), енга, чімбу (самбо), хаген, камано та інші - усього в країні зафіксовано 820 місцевих мов і діалектів (майже третина від усіх мов Землі!).
 
Релігія  - офіційно більш як 70% населення - християни, з них католики - 22%, лютерани - 16%, протестанти - 40%. Однак більшість населення, особливо в центральних районах, як і раніше, дотримується традиційних анімістичних вірувань.

Грошова одиниця -  кіна = 100 тоеа.

Національне свято - 16 вересня - День незалежності (1975 р.).

Державний прапор  - прийнятий 1 липня 1971 року. Співвідношення ширини прапора до його довжини 3:4. Авторство прапора належить Сьюзен Харехо Каріке. П'ять зірок — це сузір'я Південний Хрест — є легко впізнаваним астеризмом, червоний і чорний кольори традиційні для мистецтва Папуасів, а Райський птах, зображений під час лету, зустрічаються майже тільки в Новій Гвінеї.

Державний герб - був прийнятий у 1971 році. На ньому зображений райський птах, який сидить на церемоніальному списі тубільців і барабані, який використовується як пісочний годинник. У нижній частині знаходиться напис «Papua New Guinea». Птах уособлює злагоду нації, а барабан і спис — єдність.

Національний гімн - «O Arise All You Sons».

Членство у міжнародних організаціях  - член ООН, Британської Співдружності націй.