П`ятниця, 03.05.2024, 18:22
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Географія

Реклама Google
Меню сайту
Реклама Google
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Одеський морський торговий порт

Одеський морський торговий порт

Александр Сергеевич Соборов

Начальник порту Микола Пантелеймонович Павлюк .

Адреса
Одеський морський торговий порт.
Митна площа, 1, м. Одеса, 65026, Україна.
Електронна пошта: market@port.odessa.ua
Тел.: (0482) 293500; факс: (0482) 226171.

Потужності порту дозволяють переробляти 38 млн т вантажів на рік.

З них: 14 млн т. сухих вантажів і 24 млн т наливних вантажів.

Порт оснащений сучасними обладнанням, перевантажувальними машинами і механізмами, що забезпечують перевалку наступних вантажів: нафта і нафтопродукти у тарі; папір; цукор-сирець навалом; зернові насипом і в тарі; цитрусові, банани та інші вантажі в мішках, ящиках, пакетах, «БИГБЕГОВ» , бочках, контейнерах.

Порт приймає великі круїзні пасажирські судна і має в своєму розпорядженні найсучаснішим в Україну морським вокзалом. Порт може прийняти до 4 млн пасажирів на рік.

В порту є 38 захищених причалів із глибинами від 8 до 13 м.

Загальна довжина причальної лінії-більше 8000 м.

Порт має сім'ю комплексами для переробки сухих вантажів, пасажирським, нафтовим і контейнерним терміналами, гаванями: За останній час побудовано ряд спеціалізованих терміналів.

Комплекс з переробки мінеральних добрив на Карантинному молу здатний пропустити 1,1 млн т на рік. Місткість складських майданчиків 70 тис. т.

На причалі № 29 Хлібній гавані відкритий перевантажувальний комплекс зернових ТОВ «Інзерноекспорту». Комплекс здатний прийняти зернові вантажі навалом залізничним і автомобільним транспортом. Можливо короткочасне, до 2 місяців, зберігання зернових вантажів. Передбачена можливість завантаження суден малої вантажопідйомності безпосередньо біля причалу за допомогою мобільних пересувних транспортерів.

Після реконструкції нафтогавані з використанням інвестицій компанії «Синтез Ойл» у сумі 20 млн. доларів були переобладнані причали, створені умови пожежобезпечною обробки суден, створена станція очищення баластових вод потужністю 100 тис. т на рік.

Сьогодні шість причалів гавані можуть прийняти до обробки танкери довжиною до 260 м, з осіданням до 13 м і проводити вантажні операції з інтенсивністю: світлих нафтопродуктів - 1000 т / год; темних нафтопродуктів - 2500 т / год Пропускна здатність гавані - до 25 млн т на рік.

Нафтопродукти перевантажуються на спеціалізованому терміналі. Є резервуари для зберігання темних нафтопродуктів - на 340 тис. т і світлих нафтопродуктів - на 70 тис. т. Перехідні фітинги не потрібні. Є засоби, що запобігають розлив нафти.

Зона «Порто-Франко»
23 березня 2000 Верховна Рада України прийняла закон «Про спеціальну (вільну) економічну зону на території Одеського морського торговельного порту».

Спеціальна економічна зона (ВЕЗ) «Порто-Франко» створюється на 25 років у межах штучно насипаної та намитої території Карантинного молу. Площа СЕЗ - 32,5 га.

Відповідно до закону на території СЕЗ запроваджується спеціальний митний режим. Інвестиційні проекти дозволяються до реалізації на території СЕЗ за умови, що їх вартість еквівалентна не менше 1 млн доларів США і проект затверджений в Одеській обласній держадміністрації.

Суб'єктам, які реалізують на території СЕЗ інвестиційні проекти, надаються пільги. Підприємство звільняється від оподаткування на перші три роки роботи; прибуток, отримана цими підприємствами протягом наступних трьох років роботи, обкладається податком, еквівалентним 50% діючої ставки оподаткування.

Пасажирський комплекс
Сучасний дизайн і технічна оснащеність Одеського пасажирського комплексу ставлять його в один ряд з аналогічними комплексами Європи і найбільших курортних міст світу. Пасажирський комплекс здатний приймати на п'яти причалах пасажирські судна завдовжки до 240 м і осадкою до 11 м.

Порт надає послуги з бункеровке пасажирських суден, забезпечуючи їх паливом високого очищення. Питна вода, що подається на судна, береться з артезіанських свердловин, що гарантує її чистоту.

Тут є яхтовий комплекс, концертно-виставковий зал, морська галерея. На морському вокзалі працює автостоянка, різні магазини, в тому числі і duty free, офіси туристичних агентств, банків, пошти DHL.