Понеділок, 20.05.2024, 00:05
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Географія

Реклама Google
Меню сайту
Реклама Google
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Самоа

Офіційна назва - Незалежна держава Самоа - Independent State of Samoa, англ.
Malo Sa'oloto Tuto'atasi o Samoa, самоан.

Географічне положення
 - знаходиться в південно-західній частині Тихого океану, в Полінезії; займає західну частину архіпелагу Самоа. На півночі найближчим сусідом є острови Токелау, на сході - Американське Самоа, на півдні - острів Ніуе (Н. Зеландія), на заході - острови Уолліс і Футуна (Франція), а на південному заході - Фіджі і острови Тонга. Західне Самоа складається з двох відносно великих островів - Уполу (1120 кв. км) і Савайї (1610 кв. км), на чию частку припадає приблизно 96% площі країни, а також восьми невеликих островів, зосереджених у західній частині архіпелагу і в протоці Аполіма - Маноно, Аполіма, Нуутеле, Нуулуа, Намуа, Фануатапу, Нуусафеє і Нуулопа.

Площа території  - 2,8 тис. кв. км.

Населення - 179,8 тис. осіб (2006 р.).

Столиця - м. Апіа - Apia- 37,2 тис. осіб (2006 р).

Адміністративний поділ - територія Самоа ділиться на 14 округів, які було сформовано ще до появи на островах європейців. Кожен округ має свій конституційний устрій (фаавае), заснований на традиційному порядку першості титулів на базі фаалупеги (традиційного привітання) кожного округу.

Офіційні мови  - самоанська, англійська.
 
Релігія  - 49% протестантів (представлені в основному конгрегаціоналістами і методистами) і 45% католиків. Є також адвентисти сьомого дня і мормони.

Грошова одиниця - тала або самоанський долар = 100 сіні.

Національне свято -  1 червня - День незалежності  (1962 р.). - незалежність проголошена  1 січня 1962 р. Святкування перенесено на 1 червня через кліматичні умови.

Державний прапор  - прийнятий 24 лютого 1949 року. Прапор Самоа являє собою червоне полотнище зі співвідношенням сторін 1:2 з верхньою лівою чвертю синього кольору, на якій зображено білі зірки сузір'я Південний Хрест. 
Під час новозеландського правління на островах як прапор використовувалися полотнища синього (на суші) і червоного (на морі) кольорів із зображенням прапора Великої Британії у верхній лівій чверті.

Державний герб - Сучасний герб Самоа було прийнято у 1962 році, у рік отримання незалежності від Нової Зеландії Західним Самоа. Передній план гербового щита являє собою стилізоване зображення сузір'я Південний Хрест. На щиті, що має сріблясту основу, також зображені зелено-білі морські хвилі, сріблясте небо і кокосова пальма із золотими кокосами. Борт щита має темно-синє і біле забарвлення. На задньому фоні щита зображено радіальні узори, пов'язані червоними, концентричними колами, по боках яких зображено гілки оливкового дерева. Над щитом — темно-синій, червоно-білий латинський хрест з червоними променями. У нижній частині герба розташований девіз: «FA'AVAE I LE ATUA SAMOA» (у перекладі з самоанської мови — «Бог — основа Самоа»). Кокосова пальма і море символізують природне розташування островів у Тихому океані, хрест — християнські традиції країни. Кола і узори символізують географічну широту і довготу і аналогічні прапору ООН, чиєю підопічною територією був Самоа з 1946 по 1962 року.

Національний гімн - «The Banner of Freedom» ("Прапор Свободи"). Слова, що звеличують державний прапор, і музику написав Сауні Іїга Куреса. Самоа прийняло "The Banner of Freedom" як національний гімн після отримання незалежності від Нової Зеландії у 1962 році.

Членство у міжнародних організаціях - Самоа є членом Співдружності Націй, Організації Об'єднаних Націй (ООН) та її спеціалізованих агентств, Азіатського банку розвитку, Форуму тихоокеанських островів, Міжнародного валютного фонду, Світової організації торгівлі (як спостерігач) та інших міжнародних організацій.