Вівторок, 07.05.2024, 01:14
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Географія

Реклама Google
Меню сайту
Реклама Google
Категорії розділу
Світ [4]
Азія [59]
Африка [23]
Австралія [12]
Європа [88]
Анктартида [2]
Північна Америка [10]
Південна Америка [13]
Україна [68]
Вулкани [6]
Озера [0]
Річки [0]
Острови [2]
Пустелі [0]
Вхід на сайт
Пошук
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Африка [ Додати матеріал ]

Алжирська Народна Демократична
08.12.2010, 23:45

Офіційна назва - Алжирська Народна Демократична.

Географічне розташування -знаходиться в Північній Африці. Займає центральну частину гірської системи Атлас і північ пустелі Сахара. Межує з Марокко (спільний кордон 1559 км) на заході, з Тунісом (965 км) і Лівією (982 км) - на сході, з Нігером (956 км), Малі (1376 км) та Мавританією (463 км) - на півдні. З півночі омивається водами Середземного моря.

Площа території - 2,382 тис. кв. км

Столиця – Алжир

Рельєф

Північний Алжир представлений складчастими хребтами, масивами і міжгірськими рівнинами системи Атлаських гір. У межах Алжиру знаходяться найбільші хребти Атласу - Тель-Атлас і Сахарський Атлас, масиви - Варсенис (Сіді-Амар, 1985 м), Велика і Мала Кабілії (висота - близько 1200 м), Ходна, Орес (Шелія, 2328 м). Гори порізані глибокими ущелинами рік, розділені на окремі куполоподібні більш дрібні масиви. Великі міжгірські рівнини і плато (так звані Високі плато) у центральних частинах зайняті великими солоними озерами - себхами. Алжирська Сахара займає центральну частину найбільшої у світі пустельної області Сахари. У рельєфі її переважають плато висотою близько 500 м. На північному сході - велика низовина, заповнена пісками, і улоговина солоного озера Шотт-Мельгир (26 м нижче від рівня моря). На південному сході велике вулканічне нагір'я Ахаггар з масивом Атакор (м. Тахат, 3003 м - найвища вершина Алжиру), оточене системою східчастих плато (Тадемаїт, Тассилин-Аджер, Муйдир та ін.).

У межах Алжиру розташовуються великі піщані пустелі з високими дюнними пагорбами (Великий Західний Ерг, Великий Східний Ерг, ерги Ігіди, Шеш та ін.) і кам'янисті пустелі

Клімат

У Північному Алжирі клімат субтропічний, середземноморський з теплою дощовою зимою і жарким, сухим літом. Середня температура січня на узбережжі - 12°С, на міжгірських рівнинах - 5°С, липня - 25°С. Абсолютний максимум температури скрізь перевищує 40°С. Літня спека важко переноситься через посушливі вітри. Часто бувають сильні засухи. Основна частина опадів випадає в листопаді - січні (у Тель-Атласі 400-800 мм, у Кабільських масивах до 1200 мм і більше на рік). Взимку в гірських районах на вершинах до 10-20 днів і більше тримається сніг. У перехідній зоні до Алжирської Сахари клімат більш посушливий, напівпустельний (середня температура липня - вище 30°С, опадів - 200-400 мм на рік). У Сахарі клімат пустельний, дуже сухий (менше 50 мм опадів на рік, в окремі роки дощів не буває зовсім). Добові коливання температур сягають 30°С (влітку температура вдень - 40°С і вище, вночі - 20°С, взимку вдень - близько 20°С, вночі падає до 0° і нижче). Сухі вітри нерідко спричиняють піщані бурі.

Рослинність

На узбережжі поширена рослинність середземноморського типу із сухими жорстколистяними лісами і чагарниками. У горах добре виражена висотна поясність: до 800-1000 м - пояс вічнозелених сухолюбних заростей чагарників і низькорослих дерев (маквіс), в основному окультурений (маслинове дерево, фісташка та ін.), вище - ліси з коркового і вічнозеленого (кам'яного) дуба і листопадних порід, від 1200 до 1500 м - пояс алепської сосни, від 1500 до 2000 м - ялиці і туї, вище 2000 м зустрічаються кедровники. На південь від Тель-Атласу рослинність набуває напівпустельного характеру з перевагою злаків. Рослинний покрив сильно деградований. Збереглися лише окремі масиви лісів. У Сахарі - солянки, ефемерні рослини на пісках після коротких весняних дощів, злаки (сахарський дрік, ефедра, дрин), чагарники - акації різних видів, ююба.

 

Тваринний світ

Великі ссавці (леви, леопарди, газелі та інші) і птахи (страуси, баклани) майже винищені. Із ссавців у Північному Алжирі збереглися берберська макака (маго), заєць, кролик; на півночі Алжирської Сахари - гієна, генетта, шакал, лисиця фенек; рідко зустрічаються газелі й антилопи. Багато дрібних гризунів (тушканчиків та ін.), кажанів, хижих птахів. Дуже багато плазунів (ящірки, варани, більше 20 видів змій, черепахи) і комах (шкідники - сарана, філоксера), а також фаланг, скорпіонів, кліщів, сколопендр.

Категорія: Африка | Додав: Panuk
Переглядів: 1013 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]