Вівторок, 07.05.2024, 00:16
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Географія

Реклама Google
Меню сайту
Реклама Google
Категорії розділу
Світ [4]
Азія [59]
Африка [23]
Австралія [12]
Європа [88]
Анктартида [2]
Північна Америка [10]
Південна Америка [13]
Україна [68]
Вулкани [6]
Озера [0]
Річки [0]
Острови [2]
Пустелі [0]
Вхід на сайт
Пошук
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Австралія [ Додати матеріал ]

Незалежна держава Самоа
08.12.2010, 23:39

Офіційна назва - Незалежна держава Самоа.

Географічне положення - знаходиться в південно-західній частині Тихого океану, в Полінезії; займає західну частину архіпелагу Самоа. На півночі найближчим сусідом є острови Токелау, на сході - Американське Самоа, на півдні - острів Ніуе (Н. Зеландія), на заході - острови Уолліс і Футуна (Франція), а на південному заході - Фіджі і острови Тонга. Західне Самоа складається з двох відносно великих островів - Уполу і Савайї, на чию частку припадає приблизно 96% площі країни, а також восьми невеликих островів, зосереджених у західній частині архіпелагу і в протоці Аполіма - Маноно, Аполіма, Нуутеле, Нуулуа, Намуа, Фануатапу, Нуусафеє і Нуулопа.

Площа території  - 2,8 тис. кв. км.

Столиця - м. Апіа - 37,2 тис. осіб (2006 р).

Геологічна будова.

Сейсмографи обсерваторії в місті Апіа досить часто реєструють підземні поштовхи, але ці поштовхи поки не викликали руйнування. Незважаючи на те, що всі острови вулканічного походження, тільки Савайї можна назвати вулканічно активним. Останнє велике виверження датується 1700 роком, менші — 1904—1906 роками. Частина території острова Савайї, покрита молодими лавами, майже позбавлена рослинності. Однак в інших районах внаслідок розмиву і вивітрювання більш древніх вулканічних порід утворилися родючі грунти. Особливо багато таких земель на острові Уполу.

Корисних копалин в країні не знайдено.

Рослинний світ.

Включає бл. 600 видів, приблизно чверть з них складають ендемики. Лісами зайнято 47% території країни. Вздовж узбережжя тягнеться смуга мангрових лісів. У багатьох місцях вони заміщені плантаціями кокосової пальми. Схили гір вкриті тропічним дощовим лісом. На нижніх частинах схилів переважають дерева висотою до 20 м, у наземному ярусі папороті, дерева обвиті ліанами і різними епіфітами. На абсолютній висоті 500–600 м деревний ярус сягає 25–29 м, ще вище в горах з'являються деревовидні папороті. У центральній частині островів ліси більш вологі. У Західному Самоа росте багато цінних деревних порід, деревина яких використовується населенням для будівництва жител і човнів. Досить поширені баньян, мускатники, бамбук, панданус, орхідеї.

Фауна.

Тваринний світ дуже бідний ссавцями. Найбільш поширені пацюки, завезені європейцями на кораблях. Характерні рукокрилі. Орнітофауна налічує 53 види, з них 16 дуже рідкісних (у тому числі ендемічний зубчатоклювий голуб). З плазунів зустрічаються змії і черепахи. Водяться багатоніжки, скоропіони і павуки. Найбільш багата фауна комах, причому на ці острови припадає східна частина ареалу трьох груп комах (одноденок, волохокрильців і термітів), широко поширених в Австралії і Новій Гвінеї. Прилеглі акваторії рясніють рибою, крабами, восьминогами, в більш глибоких водах водяться акули, тунці, боніто, макрель та інші.

Категорія: Австралія | Додав: Panuk
Переглядів: 869 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]