Неділя, 19.05.2024, 09:34
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Географія

Реклама Google
Меню сайту
Реклама Google
Категорії розділу
Світ [4]
Азія [59]
Африка [23]
Австралія [12]
Європа [88]
Анктартида [2]
Північна Америка [10]
Південна Америка [13]
Україна [68]
Вулкани [6]
Озера [0]
Річки [0]
Острови [2]
Пустелі [0]
Вхід на сайт
Пошук
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Азія [ Додати матеріал ]

КАМБОДЖА
03.10.2010, 17:49
КАМБОДЖА
Офіційна назва - Королівство Камбоджа (Kingdom of Cambodia).
Географічне розташування - держава знаходиться у Південно-Східній Азії, на півдні півострова Індокитай. На сході і південному сході межує з В`єтнамом (довжина кордону - 1228 км), на заході і північному заході - з Таїландом (803 км), на північному сході - з Лаосом (541 км). З півдня Камбоджа омивається водами Сіамської (Таїландської) затоки.
Площа території - 181,035 тис. кв. км (88 місце у світі).
Кількість населення - 14,656 млн осіб (2008 р.).
Столиця - Пномпень - Phnom Penh - 1,466 млн осіб (2007 р.).
Рельєф
Велику частину території Камбоджі займає низинна Камбоджійська рівнина, утворена переважно алювіальними й озерними відкладами. Довжина берегової лінії Сіамської затоки близько 300 км. На заході - гори Кравань (Кардамонові гори) висотою до 1813 м (найвища точка - Ораль), у будові яких переважають піщаники. На півночі - південні відроги пісковикового масиву Дангрек, на сході - західні відроги Аннамських гір, утворені переважно кристалічними породами.
Клімат субекваторіальний, мусонний, з вологим літом і відносно сухою зимою. В умовах субекваторіального клімату відзначаються сезонні коливання температури й опадів, мусонна циркуляція повітряних мас. Найспекотніший місяць - квітень (температура на рівнині 29, 30 °С), найхолодніший - грудень (25, 26 °С). У горах температура знижується до 15 °С в січні і до 24, 25 °С в липні. Головну масу опадів приносять літні південно-західні мусони, тому найбільша кількість опадів (2500-5000 мм на рік) випадає на західному узбережжі і на західних навітряних схилах гір. На внутрішніх рівнинах річна сума опадів зменшується до 1300-2200 мм, а місцями становить менше 1000 мм на рік. На східному узбережжі, у результаті дії північно-східного мусону, річна сума опадів знову збільшується (місцями більше 2000 мм), а їх максимум зміщується на кінець літа й осінь. У міжгірних улоговинах і на прилягаючих до них схилах гір чітко виражений посушливий зимовий сезон.
Річкова мережа густа. Найбільша ріка Меконг протікає в Камбоджі частиною своєї нижньої течії; відзначаються різкі сезонні коливання рівня води (12-15 м у горах, 7-9 м на рівнині; максимальні витрати на початку осені). На заході - велике мілководне озеро Тонлесап, розміри якого зазнають різких коливань.
Основні типи ландшафтів
У найбільш зволожених гірських районах розвинуті вічнозелені тропічні ліси дуже різноманітного видового складу з домінуванням диптерокарпових, пальм, фікусів, бамбуків, деревоподібних папоротей на латеритному і червоно-бурому лісовому ґрунтах. Місцями уздовж морських берегів і в дельті ріки Меконг - мангрові ліси. У горах внутрішніх районів Камбоджі переважають листопадні тропічні ліси різноманітного складу і вічнозелені твердолистяні ліси і чагарники на червоно-бурих лісових ґрунтах. На півночі на висоті 700-800 м тропічні види заміняються субтропічними і бореальними (вічнозелені дуби, каштани, сосни й ін.), на півдні межа їх поширення вища. На рівнинах і в замкнутих улоговинах панують червоні і червоно-бурі ґрунти саван, серед твердолистяного трав'яного покриву яких ростуть окремі низькорослі дерева і чагарники. Ліси і рідколісся займають близько 3/4 території.
На сході - листопадні тропічні ліси, у горах - вічнозелені ліси з цінних порід дерев (сал, тик, лакове, камфорне) на латеритних ґрунтах; на решті території - савани з рідколіссям, густими заростями бамбука і різних чагарників. На обмілинах Сіамської затоки - мангрові ліси. Значна частина Камбоджійської рівнини має родючі алювіальні ґрунти.
Фауна багата і різноманітна. Переважають лісові тварини. Найбільш характерні мавпи (гібони, макаки й ін.), напівмавпи, індійський слон, тигр, носороги, пантери, гімалайський ведмідь, дикі коти, кабани, дикобрази, білки-летяги. У горах зустрічаються тигри, пантери, чорні ведмеді. Багато представлена фауна птахів: райські птахи, папуги, павичі, фазани, дикі кури й ін.; у дельтах рік - чаплі, лелеки, фламінго й ін. Багато змій (у тому числі отруйних). У Меконгу і його протоках збереглися крокодили, багато водоплавних птахів, водяться пелікани. Озеро Тонлесап багате на рибу.
Категорія: Азія | Додав: Panuk
Переглядів: 714 | Завантажень: 1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]