Неділя, 19.05.2024, 09:49
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Географія

Реклама Google
Меню сайту
Реклама Google
Категорії розділу
Світ [4]
Азія [59]
Африка [23]
Австралія [12]
Європа [88]
Анктартида [2]
Північна Америка [10]
Південна Америка [13]
Україна [68]
Вулкани [6]
Озера [0]
Річки [0]
Острови [2]
Пустелі [0]
Вхід на сайт
Пошук
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Азія [ Додати матеріал ]

НЕПАЛ
10.10.2010, 16:28
Офіційна назва - Федеративна Демократична Республіка Непал (з травня 2008 р.)
Географічне розташування - країна знаходиться у передгір'ї Гімалаїв, межує з Китаєм (спільний кордон - 1236 км) та Індією на півдні, сході і заході (1690 км). Довжина Непалу з заходу на схід - 885 км., з півночі на південь - від 145 до 241 км.
Площа території - 147,2 тис. кв. км (94 місце в світі).
Кількість населення - 28, 902 млн. осіб (липень 2007 р.)
Столиця - Катманду (Kathmandu) - 712,8 тис. осіб.
Географічне розташування
Непал - держава в Південній Азії. Розташована в центральній частині найвищої на земній кулі гірської системи Гімалаїв. На півночі межує з КНР (Тібет), на півдні, заході і сході - з Індією.
Площа - 140,8 тис. км2. Двадцятикілометрова ділянка індійської території відокремлює Непал від Бангладеш. Довжина країни з півдня на північ становить всього 250 км, але різниця коливання висот сягає 8600 м, що обумовлює швидку зміну природних ландшафтів. Непал - одна з найбільш високогірних країн світу. 6/7 його території зайняті лабіринтом гімалайських хребтів, що нагадує велетенську драбину до захмарних висот, на сходинках якої пересікалися шляхи народів, змішувалися мови, зближувалися релігії та культури.
Рельєф
На території Непалу виділяють дві основні частини: Гімалаї та передгірські рівнини - тераї, що обрамляють їх з півдня. Найбільша ширина цього району становить близько 30 км, він утворює родючу алювіальну рівнину, розташовану на невеликих висотах. Її вважають північним продовженням Гангзької рівнини. Тераї простежуються майже уздовж всього південного кордону Непалу. Їх південна частина, шириною приблизно 16 км, сильно розорана. На півночі, на перетині з лісовим поясом Зовнішніх Гімалаїв, тераї сильно заболочені, і там з давніх-давен знаходились осередки малярії. Зелена смуга стройових лісів простягається паралельно до гірських ланцюгів, але ще більш типовими є савана або густі зарості слонової трави висотою до 4,5 м. Найвищу частину країни утворюють Великі Гімалаї, де знаходяться вершини-"восьмитисячники" Джомолунгма (8848 м), Канченджанга, Макалу, Дхаулагірі та Аннапурна. Великі Гімалаї мало заселені, якщо не брати до уваги розкиданих по долинах селищ. Гірські племена Непалу і Тібету здавна підтримували торгові зв'язки через перевали в Гімалаях. На південь від Великих Гімалаїв знаходиться зона середньовисотних гір Малих Гімалаїв, у вигляді окремих різнонаправлених відрогів більш потужних хребтів. Один з головних хребтів, Махабхарат, з висотами до 3000 м, має широтну протяжність. Хребти Малих Гімалаїв розсічені багаточисленними ріками, у тому числі Карнали, Нараяни, Гандак і Коси, що прорізали глибокі ущелини в Махабхараті і течуть на південь, до рівнин уздовж Гангу на території Індії. На південь від Малих Гімалаїв знаходиться низькогірна зона - Зовнішніх Гімалаїв (Передгімалаїв), відомих як гори Сивалик, або Чуриягхати, з середніми висотами від 900 до 1800 м. У цій зоні поширені плоскодонні долини - дуни. На півдні розташована північна частина Індо-Гангзької рівнини (висотою близько 200-250 м).
Клімат
Протягом 200 км з півдня на північ країни висота змінюється від 60 метрів вище рівня моря до майже дев'яти кілометрів Евересту. Тому жодна з країн світу не має на такому невеликому просторі таку величезну гаму кліматів, починаючи від тропічного півдня і закінчуючи арктичними льодовиками Головного Гімалайського хребта. Пори року в Непалі чітко виражені: влітку, в червні - серпні, мусонні дощі приносять вологу з Індійського океану, дуже спекотно і сиро. Взимку, з середини грудня по лютий, сухо і прохолодно, в горах випадає сніг. Весна - березень, квітень - та осінь - жовтень, листопад - "золота" пора для мандрівок. У цей час практично не буває опадів. Денні температури - від +25С до +30С, вночі - від +15С до +20С. Суха, стійка погода навесні та восени.
В гірських долинах на висотах близько 1500 м над рівнем моря клімат помірний. На решті частини країни він або жаркий, як у тераях, або холодний, як у горах на півночі. В Гімалаях представлений спектр місцевих кліматів, що залежать в першу чергу від абсолютної висоти, а також від експозиції схилів. Тут випадає, в середньому, 1470 мм опадів на рік. Вони припадають, в основному, на період з червня по вересень. Сухий сезон продовжується з листопада до січня. Переважає субекваторіальний клімат з різко вираженою висотною поясністю. На південних підніжжях та на схилах гір випадає понад 2 тис. мм опадів на рік (максимум - під час літнього мусону), в улоговинах - менше 1500 мм. У високогір'ях опади випадають у вигляді снігу.
Річки
Головні річки Непалу - Калі, Карналі, Гандак та Коси. Їх гідроенергетичний та іригаційний потенціал використовується дуже слабо. Ріки (басейн Гангу) бурхливі, порожисті, з великими запасами гідроенергії, характеризуються змішаним (снігово-льодовиково-дощовим) живленням та літніми повенями. Найбільші ріки - Карналі, Гандак, Коси, Багхматі. Великих озер немає.
Рослинний світ
Біля підніжжя Гімалаїв та на південних схилах розвинуті мусонні ліси (з салового дерева, акацій, пальм, з великою кількістю ліан та епіфітів) на алювіальних ґрунтах і на гірських жовтоземах. У зволожених місцях на заболочених ґрунтах розташовані джунглі. У нижньому ярусі гір ліси майже зведені нанівець. У середніх частинах схилів - вічнозелені та листопадні широколистяні ліси (з дуба, клена, магнолії) на гірських бурих лісових ґрунтах. З висоти 3 тис. м переважають хвойні ліси з кедра, ялини, піхти, сосни. Вище 4 тис. м - чагарникові зарості (з рододендрона, ялівцю), субальпійські та альпійські луки на гірських лугових ґрунтах. На північних схилах - місцями рослинність холодних пустель.
Тваринний світ
Тваринний світ багатий і різноманітний. В джунглях зустрічаються слони, тигри, леопарди, носороги, кабани; багато мавп, а з птахів - папуги, павичі. Багато отруйних змій. У горах живуть гімалайські ведмеді, снігові барси, гірські барани, дикі кози.
Тропічна фауна і флора охороняються в резерваті Читауен (на кордоні з Індією), у національних парках Лантанг, Сагарматха, Нагарджун та озері Рара.
Природні райони
Центральні Гімалаї з переважанням скель, сучасних льодовиків, альпійських та субальпійських луків, гірських лісів і яскраво вираженою висотною поясністю. Внутрішні гірські улоговини з переважанням пагорбів та низькогір'їв, інколи вкритих лісами. Річкові долини місцями окультурені, схили терасовані. Передові хребти - лісисті, різко розчленовані долинами. Тераї - лісисті заболочені рівнини біля південного підніжжя Гімалаїв.
Категорія: Азія | Додав: Panuk
Переглядів: 788 | Завантажень: 1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]