Неділя, 19.05.2024, 09:34
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Географія

Реклама Google
Меню сайту
Реклама Google
Категорії розділу
Світ [4]
Азія [59]
Африка [23]
Австралія [12]
Європа [88]
Анктартида [2]
Північна Америка [10]
Південна Америка [13]
Україна [68]
Вулкани [6]
Озера [0]
Річки [0]
Острови [2]
Пустелі [0]
Вхід на сайт
Пошук
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Азія [ Додати матеріал ]

ОМАН
10.10.2010, 16:30
Офіційна назва - Султанат Оман.
Географічне положення - держава розташована у Південно-Західній Азії, на південному сході Аравійського півострова. Межує: з ОАЕ - на півночі, з Саудівською Аравією - на заході, з Єменом - на південному заході. На сході й півдні омивається водами Аравійського моря Індійського океану.
Площа території - 309,5 тис. кв. км.
Населення - 2,65 млн осіб (2007).
Столиця - м. Маскат - понад 450 тис. осіб (2007 р.).
Рельєф
Довжина Оману з північного сходу на південний захід становить близько 1000 км, із заходу на схід - від 130 до 320 км. На крайній півночі країни на узбережжі Оманської затоки виражена вузька приморська рівнина Ель-Батіна. На південь від неї розташована серія невисоких субпаралельних гостроверхих хребтів гір Ель-Ахдар, що підвищуються у південно-західному напрямку, з найвищою точкою країни - горою Шам (3035 м). З півдня до цих гір примикає плато Оман середньою висотою близько 500 м, значною мірою розчленоване руслами тимчасових водотоків - ваді. Ці водотоки беруть початок у горах і губляться в пісках прилеглої до плато з півдня пустелі Руб-Ель-Халі. На крайньому півдні країни розташоване обширне плато Дофар, південний край якого утворюють гори Кара з вершиною, що сягає 1678 м. Гори круто обриваються в бік Аравійського моря і мають більш пологі північні схили.
Клімат
Субтропічний арідний клімат Оману формується під впливом мусонної циркуляції. Літо дуже спекотне й більш вологе на узбережжі (в Маскаті середня місячна температура травня - липня - вище ніж 34°С, середня температура найспекотнішого місяця червня - 35,4°С) і спекотне сухе - у внутрішніх районах. Зима помірно тепла (середня температура січня 21,4°С). Середня річна кількість опадів у Маскаті - близько 100 мм. Вони розподіляються нерівномірно протягом року й по території країни. У горах на півночі опади випадають переважно з січня по березень і зумовлені західною циркуляцією атмосфери. На півдні опади пов'язані з мусонами, що дують з травня по вересень.
Річки
Постійних річок в Омані немає. У період дощів утворюються тимчасові водотоки. Водопостачання здійснюється з численних колодязів і підземних джерел, що виходять на поверхню біля підніжжя гір.
Корисні копалини
У надрах Оману і прибережних акваторій містяться величезні запаси нафти (700 млрд т) і газу. Є промислові запаси мідної й залізної руди, хрому, кам'яного вугілля. Крім того, розвідані родовища марганцю, свинцю, золота і срібла.
Рослинний світ
Деревна рослинність зустрічається у більш вологих районах Оманських гір. Найпоширеніші породи - дуб, платан, смоковниця, тамарикс. На заході Оманських гір, у Дофарі й на плато поширені савани й напівсавани з акацією і драконовим деревом. Значні площі зайняті пустельною трав'янистою рослинністю. Найбільш родючі рівнини Ель-Батіна приморської частини Дофару зайняті культурною рослинністю (пальмовими гаями, фруктовими садами й полями).
Тваринний світ
У тваринному світі за чисельністю виділяються гризуни (піщанки, тушканчики), плазуни (хамелеони, гекони, ящірки, агами) і птахи. Із копитних поширена піщана газель, із хижих - шакал, смугаста гієна, лисиця. Багато павукоподібних (фаланги, скорпіони).
У горах Ель-Ахдар у пустелі на висотах 900-1800 м для охорони деяких рідкісних видів рослин створено резерват Ваді-Серін площею 20 тис. га. Тут зустрічається рідкісна тварина - аравійський тар (ссавець із сімейства порожнисторогих, що зовні нагадує цапів і баранів).
Категорія: Азія | Додав: Panuk
Переглядів: 731 | Завантажень: 1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]